KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13418332

nr 1341 8332

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Vid havsbandet, bär dedikation. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 17 augusti 2020
kl 19:11:33

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors